• BITCOIN/TL
  405404,686
  % -5,91
 • ETHEREUM/TL
  31936
  % -8,02
 • RIPPLE/TL
  12.26
  % 2,30
 • BITCOIN CASH/TL
  10121.66,389
  % -9,85
 • LITECOIN/TL
  2565.15
  % -8,16
 • COSMOS/TL
  223.73
  % 6,70
 • CARDANO/TL
  18.57
  % 15,65
 • TETHER/TL
  8.41
  % 0,02

Zcash Coin Nedir?

Zcash Coin Nedir?

Artık kripto paraları duymayan kalmadı. Kripto paraları hemen hemen herkes biliyor ve yatırımlarına başladılar bile. Ama yatırım yaparken yeni yeni coinlerin arayışına girdi yatırımcılar. Çünkü bilinmeyen bir kripto para üzerinde yatırım yapmak beklediğimiz sonucu doğurmayabilir. Bunların arasında olan Zcash Coin Nedir? biraz buna bakalım.

Zcash Coin Nedir?

Zcash Coin Nedir?


Zcash
, bitcoin gibi diğer kripto para birimlerine karşı kullanıcılarına daha fazla gizlilik sağlamak için kriptografi kullanmayı amaçlayan bir kripto para
birimidir. Zcash,Bitcoin’in kod tabanına dayanır.

Zcash, güçlü bir bilim üzerine inşa edilmiş, gizliliği koruyan ve dijital bir para birimidir. Zcash ile insanlar düşük ücretlerle verimli ve güvenli bir şekilde işlem yapabilirler. Korumalı Zcash,i şlemlerin gizli kalmasını sağlar ve kişilerin denetim veya mevzuata uygunluk için adres ve işlem bilgilerini seçerek paylaşmasına imkan tanımaktadır. Zcash  gelişimi 2013 yılında Johns Hopkins profesörü Matthew Green ve bazı yüksek lisans öğrencileri tarafından başlatıldı.


Gelişme liderliğindeki kar amacı gütmeyen Zcash Şirketi tarafından tamamlanan Zooko Wilcox,bir Kolorado bilgisayar güvenlik uzmanı ve tabanlı cyberpunk Zcash Company, Zcash’in gelişimini tamamlamak için Silikon Vadisi girişim kapitalistlerinden 3 milyon doların üzerinde para topladı. Zcash Güncel fiyatı için tıklayınız.


Zcash ilk olarak Ekim 2016’nın sonunda piyasaya sürüldü. İlk talep yüksekti ve bir hafta içinde Zcash madeni paraları adet başına beş bin dolardan işlem gördü.

Zcash, özel işlemcilere seçici ifşa seçeneği sunarak,bir kullanıcının denetim amacıyla ödemeyi kanıtlamasına izin vermektedir. Böyle bir nedeni olması, özel işlemcilere kara para aklamayı önleme veya vergi düzenlemelerine uyma seçeneğine izin verir. İşlemler denetlenebilir ancak açıklama katılımcının kontrolü altındadır. Şirket,bu temelleri açıklamak için ABD’nin dört bir yanındaki kolluk kuvvetleriyle sanal toplantılar düzenlemiş ve yasadışı faaliyeti kolaylaştırmak için para birimini geliştirmediler diyerek kayıtlara geçti.  

Zcash, bitcoin gibi diğer kripto para birimlerine karşı kullanıcılarına daha fazla gizlilik sağlamak için kriptografi kullanmayı amaçlayan bir kripto para birimidir. Zcash,Bitcoin’in kod tabanına dayanır.

Kripto Paralara Yatırım Yapmak

Zcash Coin Nedir? konusundan bahsettik peki yatırım ? Kripto paralara yatırım yapmak için bir çok kripto para şirketi mevcut. Tabii bir o kadar da dolandırıcı şirket var bunu hepimiz görüyoruz. Kripto para şirketleri herhangi bir lisansı olmadığından dolayı şirketin kapanması, kaçması durumunda maalesef yatırımlarınızı geri alamıyorsunuz. Kripto para şirketleri yerine aracı kurumlar üzerinden yatırımlarınızı değerlendirmek daha mantıklı ve daha güvenli.

Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.