• BITCOIN/TL
  407873,459
  % -5,74
 • ETHEREUM/TL
  32342
  % -8,01
 • RIPPLE/TL
  12.49
  % 2,98
 • BITCOIN CASH/TL
  10242.59,389
  % -10,28
 • LITECOIN/TL
  2599.47
  % -7,70
 • COSMOS/TL
  227.23
  % 7,34
 • CARDANO/TL
  18.8
  % 16,39
 • TETHER/TL
  8.41
  % 0,02

Tron Coin Nedir?

Tron Coin Nedir?

Yatırım konusu geçince artık herkesin aklında kripto paralar geliyor. Her yaştan ve her bütçeden yatırımcıları bünyesinde bulunduruyor. Diğer ülkelere kıyasla Türkiye’de bu artış daha fazla. Herkes bir şekilde coinlere yatırım yapma ve araştırma içerisinde. Peki bu coinler arasında olan Tron Coin Nedir? bu yazımızda buna bakacağız. Daha fazla altcoin ve yatırımlarla ilgili bilgi almak isterseniz buraya tıklayarak diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Tron Coin Nedir?

Tron Coin Nedir?

Tron Coin Nedir?

Tron coin dağıtılmış depolama teknolojisine sahip istemin altyapısındaki protokol, kullanıcıların istediği verileri özgürce ve merkezsiz bir şekilde yayınlayıp depolayabileceği; içeriklerin dağıtımına ve aboneliğine karar verdiği; dijital varlıklar basabileceği ve dolaşıma sokabileceği şekilde tasarlanmış bulunuyor ki yatırımcılar kar elde etmenin dışında Tron platformu sayesinde bireysel etkileşiminde artmasını sağlıyor. Tron Coin borsalarda işlem gören kısa ismiyle TRX, 2017 yılında Justin Sun tarafından Tron Vakfı adı verilen Singapur merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş aracılığıyla kurulmuştur.

Tron Çalışma Sistemi Ve Farklar

Herhangi bir merkeze bağlı olmayan Tron’un, 4 çalışma prensibini inceleyelim.

Veri özgürlüğü: Aklınıza gelebilecek her türlü veriyi özgürce ve hiçbir kontrol mekanizması olmadan platformlara yükleyebilir, depolayabilir ve dağıtabilir başka kullanıcılara paylaşabilirsiniz.

İçerik sağlama: İçerikler karşılığında sanal varlıklar kazanılabilir ve platform kendini bu şekilde ayakta tutabilir bireysel olarak da kar etmeye devam edilebilir.

Kişisel ICO: Platformu kullanan kullanıcılar, ICO düzenleyebilir ve tasarımını yaptıkları sanal varlıkların dağıtımlarını yapabilir. Platformun diğer kullanıcıları ise bu sanal varlıkları alabilir ve ICO ile beraber gelen avantajlardan yararlanabilir.

Altyapı: Dağıtımlı sanal varlıklar ile alış ve satış imkânı sunmaktadır.

Tron Coin’e Yatırım Yapılmalı Mı?

Tron coin‘e yatırım yapmalı mıyım sorusu bütün kripto paralara yatırım yapan yada yapmak isteyen yatırımcıların en büyük sorusu olabilir. Bizim düşüncemiz nedir derseniz Tron Aralık 2017’den Ocak 2018’e kadar yatırımcısına yüzde 2000 getiri sağlamış bir coin. Şu anda 0,054 USD seviyelerinde olan bu coin kurulduğu 2017 yılından beri düzenli olarak yükselişine devam ederek yatırımcılar için güvenli liman denilebilir. Bu yazımız yüklendikten sonra fiyat farklılığı olabilir. Güncel fiyat için lütfen buraya tıklayınız.