• BITCOIN/TL
  342091,123
  % -2,42
 • ETHEREUM/TL
  19475.03
  % -3,70
 • RIPPLE/TL
  5.69
  % -6,11
 • BITCOIN CASH/TL
  1805.12,557
  % -5,67
 • LITECOIN/TL
  900.12
  % -6,28
 • COSMOS HUB/TL
  125.34
  % -8,15
 • CARDANO/TL
  7.97
  % -3,89
 • TETHER/TL
  16.57
  % -0,25

Siacoin Nedir?

Siacoin Nedir?

Kripto paralar son derece popüler bir yatırım aracı ve artık herkes kripto paralara bir şekilde yatırım yapmaya başladı. Ama yeni çıkan kripto paralara ya da isimleri daha az duyulmuş kripto paralara yatırım yapmayı düşünen de bir hayli çok. Peki bunların arasında bulunan Siacoin Nedir?buna biraz bakalım. Diğer kripto paralar için buraya tıklayarak kripto paraları inceleyebilirsiniz.

Siacoin Nedir

  

Siacoin Nedir

Siacoin (SC) çoklu donanım ekipmanları tarafından kullanılan sürücülerde şahıstan-şahsa tabanını kullananarak veri depolamaya imkân sağlayan açık kaynaklı blok-zincir bir platform olmakla beraber 2013 yılında geliştiri olan Luke Champine ve David Vorick tarafından New York Rensselaer Politeknik Enstitüsü’nde bilim öğrencisi oldukları zamanda kuruldu. Siacoin (SC) blok-zincirinin hedefi hiçbir tekil şahsın ya da şirketin sansürlemesi ya da engellemesi olmaksızın, diğer cloud tedarikçilerine kıyasla daha güvenilir ve cüzzi bir seçenek sunmak ve smart kontratlar aracılığıyla depolamayı sağlamak. Nebulous çatısı altında Siacoin’in (SC) vizyonu ise hiçbir şahsın ya da enstitünün büyük şirketler tarafından geride tutulmaması yönünde çalışmak.

 

Siacoin Nedir İşlemesindeki  Metodoloji Nasıl?

Siacoin’in (SC) en basit şekilde anlatmak gerekirse çalışma şekli; kişisel bilgisayar ya da cihaz sahiplerinin ekipmanlarının depolama kapasitelerini bir nevi kiralayarak gelir elde etmelerine ve bu verilerin korunmasını dileyen kişilerin bu depolama karşısında ödeme yapması üzerine dayalı. Bu şekilde sürücülerini kiralayanlar sunucu rolünü kendileri üstleniyorlar ve veri-madencileri ağ aktarımlarını onaylama işlemlerini bizzat kendileri yürütüyorlar.  Siacoin’in (SC) içerisindeki bu uyumlu işleyiş günümüzün piyasasında rakiplerine kıyasla daha cüzzi ve geniş kapasitede depolama imkânı sunması en büyük avantajı olarak görülebilir. Ayrıca Siacoin (SC) metodolojisinde Twofish isimli algoritmasıyla kendi içindeki bu ekosistemi dolandırıcılık girişimlerinden korumak üzerine sıkı bir çalışma da bulunmakta.

 

Güncel Piyasada Siacoin Nedir ve Beklentiler

2021 ikinci çeyreği itibariyle şimdiden birçok yatırımcının olumlu beklentilerle yaklaştığı bir kripto-para olan Siacoin’in (SC) genel olarak kripto-forecast hizmeti sağlayan websiteleri tarafından 2021’in sonunda 0.04$ değerine varacağı yönünde öngörülmekte. Daha da ileriki seneler içinse 2023 itibariyle 0.20$ civarında olup 2024 senesi sonunda 0.30$ noktasını yakalaması beklentiler arasında. Diğer kripto-paralar arasından sıyrılarak isminden daha sık söz ettirmeye başlayan Siacoin (SC) kendine mutlak bir yer edinmiş durumda ve bir çok uzman tarafından uzun vadede kar getirecek güçlü bir yatırım olarak görülüyor. Siacoin fiyat için buraya tıklayınız.