• BITCOIN/TL
  579151,609
  % 2,48
 • ETHEREUM/TL
  36004
  % -0,25
 • RIPPLE/TL
  10.17
  % -3,44
 • BITCOIN CASH/TL
  5723.98,148
  % -1,11
 • LITECOIN/TL
  1729.02
  % -0,65
 • COSMOS/TL
  297.44
  % -4,57
 • CARDANO/TL
  20.02
  % -1,05
 • TETHER/TL
  9.3
  % -0,16

Polkadot Coin Nedir?

Polkadot Coin Nedir?

Herkes kripto paralara yatırımlarını yöneltmiş durumda. Her yaş grubu neredeyse bilgi sahibi kripto paralar altcoinler ile ilgili. Kripto paralarda yatırımlarını değerlendiren bir kısım insan vardı sabit olarak ama şu anda ufak bir meblağ para bulan bile değerlendirmeye çalışıyor. Peki bunlardan biri olan Polkadot Coin Nedir? buna da bakalım biraz. Daha fazla kripto makalesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Polcadot nedir?

Polkadot Coin Nedir?

Polkadot (DOT), bağlı olduğu bir merkez bulunmayan internet sitelerini, halka açık veya özel izne gerek duyulmayan ağları birbirine blockchain ile bağlayan ve tamamen merkeziyetsiz kar amacını bir şirket gibi gütmeyen bir internet zinciri kurmayı amaçlar. Polkadot sisteminde üç amaca hizmet eden Dot isimli kripto para birimidir. Bu coinin amacını söyledik ama tabi ki bu ağları birbirine blockchain ile bağlarken güvenliği ve hızı oldukça önemsemiştir. Bu sistem sayesinde dışardan gelecek müdahalelere güvenlik duvarı asla çökmeyecektir ve anlık tepkiler verilmiş olacaktır buda bu coine güveni oldukça arttırmıştır. Çünkü bu ana ağdan yatırım yapan kullanıcılar ve yatırımcılar kendilerine göre özelleştirme ve cevapları da kendileri verebilirler.

Polkadot(Dot) Piyasa Değer Analizi

Polkadot’un tarihindeki düşük değeri, 20 Ağustos 2020’de 2,69 dolar; en yüksek değeri ise 21 şubat 2021’de 42 dolar olarak gözlemlenmiştir. Bu gelen özelleştirme güncellemeleri ve bitcoinin fiyatının tarihinin en yüksek seviyelerinde olması sebebi ile alt coinlere de talep oldukça artmıştır. Bundan sebebiyet bu coinde tarihi yükselişinden sonra 42.00 $ civarında güçlü teklifler bulduktan sonra DOT, aşağı yönlü bir düzeltme başlattı. 35,00 dolar ve 32,00 dolar destek seviyelerinin altında bir kırılma oldu. Fiyat, 30.00 dolarlık destek seviyesinin altına bile yükseldi, ancak boğalar eylemde kaldı. Şu anda bulunduğu seviye 35 dolar seviyeleridir. Dot güncel fiyatını görmek için buraya tıklayın.

Polkadot(Dot) Alınır mı?

Polkadot ağında ki bu dot coine yatırım yapılır mı sorusu çoğu yatırımcının aklında ki en büyük soru gibi görünüyor.Yukarda belirttiğim sebepler ve en önemlisi blockchain ağında olması merkeziyetsiz bir yapıda bulunmasından kaynaklı yatırımcıların güven sorununu yatırımcıların kafasından silmiş gibi görünüyor.Ve alt coinlere artan talepten ötürü bütün coinlerin piyasa değerlerine baktığımızda son 3 ayda gelen talepden ve yatırımlardan ötürü genel coin sıralamasında ilk 10 da kendine yer  bulmuş ve 6. Sıraya yerleşmiştir.