• BITCOIN/TL
  407687,637
  % -5,78
 • ETHEREUM/TL
  32091
  % -8,83
 • RIPPLE/TL
  12.36
  % 2,09
 • BITCOIN CASH/TL
  10175.9,405
  % -11,05
 • LITECOIN/TL
  2583.6
  % -8,86
 • COSMOS/TL
  226.69
  % 6,82
 • CARDANO/TL
  18.71
  % 15,95
 • TETHER/TL
  8.41
  % 0,02

Matic Coin Nedir ?

Matic Coin Nedir ?

Kripto para yatırımcıları gün geçtikçe katlanarak artıyor ve ülkemizde duymayan kalmadı. Herkes bir kripto para yatırımı için neredeyse tüm paralarını bu yatırıma yöneltti. Kripto paraların bu kadar popüler olmasıyla yeni kripto paralar çıktı ve çıkmaya devam ediyor. Bunların arasında olan Matic Coin Nedir ? bu yazımızda bunu konuşacağız. Daha fazla kripto paralar hakkında bilgi almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Matic Coin Nedir ?

Matic Coin Nedir ?

Matic Coin Nedir ?


 Matic network, blockchain ağı katmanını güncellemek yerine ikinci katman bir ölçeklemeyi amaçlayan, esas amacı ise ağ üzerindeki karmaşıklığı ortadan kaldırmak azaltmaktır. Matic Network , ilk çıkış amacı kullanıcıların, merkeziyetsiz finans uygulamaları ve ekosistemler arasındaki etkilemişini kolaytırıcı bir sistem sunmaktır. Matic Network bu amacının yanı sıra yan ağlar ve güvenliği arttırmak amacıyla Proof of Stake (PoS) doğrulayıcılarını eklemiştir.


Matic Network Avantajları ve Madenciliği Nasıl Yapılır ?

 

Matic Network merkeziyetsiz uygulamarının büyük yol kat etmelerine rağmen, şu an kullanılan blockchain sistemi kullanan kullanıcıların taleplerini yeterince ölçeklendirmeye uygun değil. Matic Network bu bağlamda yatırımcıların işlemlerinde yavaş onay işlemlerinin ve yüksek işlem maliyetlerini engellemeyi amaçlıyor. Peki Matic Network madenciliği nasıl yapılır konusuna gelirsek Matic coin madenliği yapılamayan bir kripto para birimidir. Piyasada bulunan tüm Matic coin miktarını vakıf tarafından üretilerek belirlenir. Matic coin toplamda amaçlanan hedef 10.000.000.000 Matic adet üretilmesi hedeflenmiştir. Hali hazırda piyasada bulunan Matic Coin adedi 2.758.503.686 Matic’tir. Belirli aralıklarda piyasa arz edilerek devam eden bir işleyişe sahip. Matic Network ismi Polygon olarak devam ediyor, bu bağlamda çok yol kat ettiklerini ve yeni özellikler ile yollarına devam ettiklerini duyurdular.


Matic Coin Nasıl Satın alınır ve Hacmi Nedir ?


 Türkiye’de Türk lirası ile Matic Coin (Polygon) satın almak çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Herhangi bir teknik bilgi olmadan ihtiyaç duyulmadan Matic Network satın alabilirsiniz. Matic coin sahibi olabilmek için herhangi bir platform üzerinden gerçek para karşılığında satın alınabilirsiniz. Matic coin olarak piyasa değeri 11,613,974,378.33 TL bandında seyrediyor. Piyasa sıralaması olarak 56. Sırada yer alan Matic Coin (Polygon), piyasanın 0,09 kısmının hakimiyetine sahip. Güncel fiyatını görmek için buraya tıklayınız.