• BITCOIN/TL
  721020,397
  % -0,26
 • ETHEREUM/TL
  43184
  % 0,17
 • RIPPLE/TL
  13.96
  % 0,98
 • BITCOIN CASH/TL
  5603.18,586
  % -0,24
 • LITECOIN/TL
  1746.42
  % -0,20
 • COSMOS HUB/TL
  193.66
  % -2,27
 • CARDANO/TL
  6.62
  % -1,72
 • TETHER/TL
  27.15
  % 0,13

Kripto para nasıl alınır ?

Kripto para nasıl alınır ?

KRİPTO PARA NASIL ALINIR ?

 

Kripto paralar son zamanların en popüler yatırım araçlarından biridir. Yatırımcıların çoğu artık kripto paralara az da olsa al-sat işlemi gerçekleştiriyor. Bu kripto paraların ilk çıkışı Bitcoin ile başladı ve ondan sonra türevleri de ortaya çıkmaya başladı. Hemen hemen herkes kripto parayı biliyor ama kripto para nasıl alınır ? Bunu bilmek en azından yatırımcıya kolaylık sağlar. Çünkü piyasayı bilmeyen yada çevreden duyup yatırıma başlayan yatırımcılar için beklentisi karşılanmayabilir.

 

"<yoastmark

KRİPTO PARALAR NASIL ALINIR

Kripto sahibi olmanın iki yolu vardır: platform üzerinden gerçek para birimleri karşılığı satın almak veya kripto kazanabileceğiniz kriptografik şifreleri çözerek blok üretimi (madencilik) sonucu ödül olarak almak. Almak istediğiniz Kripto Paraların değerinin madencilik için istediği şartlar değişiklik göstermektedir.
Kripto paralarda alım satımı çeşitli platformlar üzerinden gerçekleştirilir. Fiyatı piyasadaki arz-talep ilişkisine bağlı olarak oluşur. Kripto Paraların değerleri küçük parçalara bölünebildiği için istediğiniz tutarda alabilirsiniz. Kripto Paraların alım ve satımı için sanal bir cüzdana, yani Kripto coin adresine sahip olunması gerekiyor.  Gönderim işlem ücreti tahsil edilerek banka tarafından gönderici hesabına iade edilir.

KRİPTO PARA HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kripto para nasıl kullanılır?

Sanal cüzdana sahip olmanız gerekli. Bu cüzdanların adresleri sayesinde kripto paraları takası yapabilir, alışveriş yapabilirsiniz. Maliyeti daha düşük veya daha yüksek paralar arasında al sat işlemi uygulayarak da bu paralar arasında kar elde edebilirsiniz. Kripto paralarızı transfer işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blockchain’e, yani zincire dahil olur. Bu sayede aynı Kripto Paralar değerinin birden fazla kez harcanmasının önüne geçilmiş olur.

Kripto para Nasıl Nakite Çevrilir?

Kriptolar nakite çevrilmesi için kullandığınız borsa veya aracı kurumdan hızlıca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kullanılan site. Kripto Paralarınızı borsa üzerinden satarak karşılık gerçek para tutarı EFT veya havale ile kişilere gönderilir. Al sat yaparken her piyasada olduğu gibi kripto para borsalarında da belirli bir komisyon ödüyorsunuz. Bazıları yüksek komisyonlu olsa da yine de komisyon ödemek can sıkıcı olabilir. Bu yüzden düşük komisyonlu alım ve satım için BURAYA tıklayarak yatırımlarınıza başlayabilirsiniz.