• BITCOIN/TL
  406662,366
  % -5,30
 • ETHEREUM/TL
  31897
  % -8,64
 • RIPPLE/TL
  12.24
  % 2,82
 • BITCOIN CASH/TL
  10236.21,374
  % -8,84
 • LITECOIN/TL
  2574.52
  % -7,97
 • COSMOS/TL
  220.87
  % 3,98
 • CARDANO/TL
  18.97
  % 17,86
 • TETHER/TL
  8.44
  % 0,19

Icon Coin Nedir ?

Icon Coin Nedir ?

Kripto paralar hayatımızda daha doğrusu yatırımlarımız da büyük yer kaplamaktadır. Yatırımcılar bir çok alternatif kripto para aramaktadır. Bunlardan biri olan Icon Coin Nedir ? buna bakalım. Daha fazla altcoinler ile ilgili yazılarımız için buraya tıklayınız.

Icon Coin Nedir ?

Icon Coin Nedir ?

ICX Coin, ICON ağının kendi kripto para birimidir. Ethereum ağının kendi para biriminin Ether olması gibi ICON kripto para birimi ağında da pek çok fonksiyonda ICX ile ödeme yapılmalıdır. Dayli Financial Group tarafından oluşturulmuştur. Dayli Financial Group finansal yenilikler ve teknolojiler üzerine uzmanlaşmış Kore menşeli bir firmadır. Daha önce Coinone kullandıysanız şirketin adını duymuşsunuzdur. Kullanıcılarına kripto para birimleri alım satım olanağını sunan platformun sahibidirler. ICON ağının ardındaki ana fikir “dünyayı hiper bağlamaktır”. Dayli Financial Group dünyanın bilinen en büyük merkezi olmayan ağını kurma görevini üstlenmiştir. ICON ekibi, kullanıcılarına farklı blockchain’ler arasında etkileşime girebilecekleri bir platform oluşturmaya çalışmaktadır. Bu etkileşim karmaşık akıllı kontratlar kullanılarak yapılacak. Geliştiriciler bu birbirine bağlanmış aha “ICON Republic” adını veriyor. ICON’un bir gün modern hayatın farklı pek çok alanı arasında etkileşim kuran bir ağ olacağı ümit ediliyor. Bu alanlar arasında sigorta, sağlık hikmez, eğitim, güvenlik ve mali işler yer alıyor. İcon coin güncel fiyatını görmek için buraya tıklayınız.

Icon Coin Nedir ?

ICON’u; Bitcoin, Ethereum ve QTUM gibi çeşitli blok zincirlerini birbirlerine bağlayan zincirler arası bir blokzincir platformu olarak tanımlayabiliriz. ICX token’in iki adet temel kullanım amacı bulunmakta. Bu tokenin ilk kullanım amacı bir aracı kripto para olarak kullanılması. ICX, döviz kurunu DEX Reserve üzerinden belirleyerek farklı kripto paralar arasında işlem yapılmasını sağlıyor. ICX’in bunun dışında ikinci bir kullanım amacı da bulunmakta. Popüler kripto para, Kore Üniversitesi Konsorsiyumu için ICON blokzincir ekibi tarafından geliştirilen bir DApp tokeni olan ve birçok kullanım amacına hizmet edecek olan U-Coin için kullanılabiliyor. ICX ayrıca bir ICON platformu için ERC-20 gibi bir token olarak da kullanılabilmekte.

ALTCOİNLERE YATIRIM YAPMAK

Icon Coin Nedir ? konusundan sonra biraz da nasıl yatırım yapılır bundan bahsedelim. Herkesin bildiği kripto para şirketleri dışında daha düşük komisyon ve daha basit arayüzlü uygulamalar ile yatırımlarınızı aracı kurumlar ile gerçekleştirebilirsiniz.