• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Haftanın Kripto Haber ve Analizleri

Haftanın Kripto Haber ve Analizleri

Kripto para haberlerinde bu hafta da önemli gelişmeler yaşanıyor. Haftanın Kripto Haber ve Analizleri için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz. Sizler için Bitcoin ve Ripple analizleri de paylaştık. Daha fazla analiz ve haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Louisiana Bitcoin’i Öven Açıklamalar Yaptı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Louisiana eyaleti, Bitcoin’in teknolojisinin tamamen kullanılması gerektiğine inanıyor ve aynı zamanda Bitcoin’in ilk ademi merkeziyetini ve trilyon dolarlık piyasa değerini övdü.

New York Borsası, Valkyrie’nin BTC ETF’sini listelemeye çalışıyor

Valkyrie’nin ETF başvurusu onaylanırsa, New York Borsası şirketin hisselerini listelemek için SEC’e başvuracaktır. Valkyrie, Ocak ayında ilgili ETF’ler için SEC’e başvurdu.

Altcoin Avantajları

Altcoin Avantajları

Ripple, döviz işlemlerini halka açmayı reddediyor

SEC’in araştırma avukatlarından Tenreiro’nun yaptığı açıklamaya göre XRP işlemlerinin büyük ölçüde Ripple’ın red talebinde yurt dışında gerçekleştirildiği ve bu kayıtların mahkemeye bildirilmesi de reddedildi. SEC, XRP’nin döviz yoluyla satıldığını iddia ediyor.

Güney Kore’deki tüm borsalar kapatılabilir

Güney Kore’nin baş finansal hizmetler düzenleyicisi başkanı, ülkedeki tüm kripto para birimi borsalarının Eylül ayında kapatılabileceğini söyledi. Ülkede yaklaşık 200 kripto para birimi borsası var ve henüz VASP adında herhangi bir lisans başvurusu yapılmadı.

Bitcoin Haftalık Analizi

Haftanın Kripto Haber ve Analizleri
Öte yandan, Senato’nun yardım planını geçmesi beklenmesine rağmen, Bitcoin ile S&P 500 endeksi arasındaki korelasyon beş ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Bu cümlenin kripto para birimleri üzerinde çok güçlü bir etkisi var. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faiz oranları yükselecek, kurumlar vergileri artacak ve Birleşik Krallık’ta büyük endekslere ve hatta altcoinlere baskı yapan artış Bitcoin’in hakimiyetinden etkilenecek.

BTC bu sabah 47.000 $ ‘dan işlem görüyor ve satıcıların% 2.5 olduğu görülüyor. Bu kripto para birimleri ile ilgili bir sorun olmasa da, bu durum (küresel risk iştahı tarafından bastırılan) belirsizliği artırıyor. Fed Başkanı Powell dün akşam yaptığı konuşmada, mevcut faiz artışının sakin olmaya devam edeceğini, Fed’in hala hedeften uzak olduğunu ve gerektiğinde mevcut tüm araçları kullanacağını söyledi. Artan faiz oranlarının baskısı devam etmekte ve para biriminin olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır.

Teknik olarak BTC / USD’yi, günlük düşüş eğilimini, yükseliş kanalını dört saat içinde kesintiye uğrattı ve biçimlendirilmemiş TOBO yakınlaştığında yükselmeyi reddetti. Bu nedenle teknik zayıflıklar var. Gelen gösterge verileri büyük satıcıların durduğunu gösterse de işlem hacmi bize yeni alıcıların girmediğini gösteriyor. 44.000 $ seviyesini kırarsa, günlük seanstaki çift üst görünüm de aşağı inmeye hazır olacak. Bu nedenle, 44.000 alandan sonra durdurma kaybını ayarlamayı düşünebilirsiniz. Şu anda, Fibo’nun 23.6 dilimine karşılık gelen 46.500 $ ‘dan bir yanıt var. 48.800, Fibo’38.2 dilimine karşılık gelen direnç bölgesidir.

Bitcoin güncel fiyatı için buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

DİRENÇLER49.737 / 52.433 / 54.167
DESTEKLER45.307 / 43.573 / 40.877

 

Ripple (XRP) Analizi

Haftanın Kripto Haber ve Analizleri

Ripple’ın kurucu ortağı Brad Garlinghouse (Brad Garlinghouse) bir gün önce Twitter’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) beş sayfalık bir ret yazdığını duyurdu. Bugün, yönetim kurulu üyesi ve kurucu ortak Chris Larsen’in avukatı New York mahkemesine yazdı. Mektupta, SEC’in iddialarının temelsiz olduğu ve iddialarını kanıtlayamayacağı vurgulandı.

Mektup detayları açıklandıktan sonra XRP’nin fiyatı% 6 arttı. Öte yandan yakın zamanda merkez bankası ile ilgili çalışmalarını duyuran Ripple, dava sürecinin olumsuz etkisini ortadan kaldırmak için büyük bir atılım yapmaya çalıştı. Dava sonrası pek çok borsada listelenmeyen XRP’nin transfer hacmini de artırdığı görülüyor. Teknik bölümü tartışmaya geçmeden önce XRP’nin bunu teknik olarak henüz yansıtmadığını ve makro göstergelerin güçlendiğini belirtmeliyiz.

XRP / USD döviz çiftini teknik olarak analiz ettikten sonra, 0,46 $ alanından gelen tepkinin döviz çiftinin% 6 oranında yükselmesine ve ardından 0,46 $ ‘lık eski destek alanına geri dönmesine neden olduğu görülebilir. Gün içinde belirtilen destek alanını takip ediyor ancak saatlik grafik analizi yapıyorsanız buradaki fiyat hareketinin istikrarsız olması şaşırtıcı. Öte yandan işlem hacmindeki düşüşle birlikte CCİ’nin ivmesi de zirveye ulaştı. Olası bir düzeltme için 0,41 dolarlık alan ana destek ve tepki seviyesi haline geldi.

 

DİRENÇLER0,4885 / 0,5187 / 0,5424
DESTEKLER0,4346 / 0,4109 / 0,3807
Haftanın Kripto Haber ve Analizleri hakkında daha fazla bilgiler almak için bizleri takipte kalın.