• BITCOIN/TL
  332217,268
  % -3,45
 • ETHEREUM/TL
  20557
  % -5,51
 • RIPPLE/TL
  7.23
  % -2,60
 • BITCOIN CASH/TL
  5134.22,220
  % -4,09
 • LITECOIN/TL
  1440.94
  % -3,90
 • COSMOS/TL
  116.24
  % 4,95
 • CARDANO/TL
  12.86
  % -3,50
 • TETHER/TL
  8.64
  % 0,97

DigiByte Coin Nedir?

DigiByte Coin Nedir?

Yeni kripto paraları keşfetmeye başladıysanız doğru yerdesiniz. Bugün DigiByte Coin Nedir? bu konu hakkında konuşacağız. Sizler de bilirsiniz ki yatırımcılar artık yeni kripto para arayışına girdi ve bizler de yeni kripto paraları sizler için derlemeye çalışıyoruz.

DigiByte Coin Nedir?

 

DigiByte Coin (DGB)Nedir? : “GÜVENME, DOĞRULA!”

 

Her şeyden önce Digibyte’ı (DGB) tanımak gerektiğinde bilinmesi gereken ilk şey, Digibyte’ı (DGB) özel kılan kilit kelime: popülerlik. Digibyte’ın (DGB) kazandığı popülerlik ivmesi -özellikle hızlı popülerlik kazanan diğer kripto-paralara nazaran- eşine rastlanmayan bir dereceye sahip. Bu şöhretine sebep olan unsurlar ortak görüşe göre dünyanın gelmiş geçmiş en uzun, en güvenli ve en hızlı UTXO blok-zincirine sahip olmasından. Tam olarak belirtilmiş bir çıkış tarihi olmasa da genel-geçer olarak kendi sitelerinde belirttikleri üzere 10 Ocak 2014 olarak belirtmeyi uygun buluyorlar. Güvence konusunda ise kendilerine özümsedikleri motto ise bu konudaki hassasiyetleri ile alakalı gereken her şeyi anlatmakta: “Güvenme, doğrula!” DGB güncel fiyat için buraya tıklayabilirsiniz.

 

DigiByte Coin ve Çalışma Düzeni Katmanları

Digibyte (DGB) Coin diğer kripto-paraların da ortak özelliği olan birçok özelliği etkin kılarak, kullanıcılarının kendilerine ait olan DGB Coin’lerini küresel alanda geri çevrilemez ve herhangi bir izne gerek olmadan nakil etmesine olanak tanımaktadır. Oldukça hırslı bir vizyonu olan Digibyte (DGB) Coin bu çalışma biçimini pratik kılmak için kendi içerisinde 3 ana katmanı kullanmaktadır:

 • Uygulama Katmanı- Bu katman kullanıcı tarafının Digibyte’ın (DGB) bağımsız uygulamaları aracılığıyla kripto-paralarına ulaşma ve bunlarla etkileşimlerine imkân sağlar.
 • Konsensüs Katmanı- Aktarımların kayıtlarının tutulduğu ve veri-madenciliği yapanların yeni DGB Coin’lerini yönetebildiği katmandır.
 • Ağ Katmanı- Uygulamanın çalışır halde olduğu tüm cihazlardaki iletişim ve işletim prosedürlerini tanımlayan blok-zincirin temel taşı olan katmandır.

 

DigiByte (DGB) Gelecekte Ne Bekliyor?

Digibyte’ın (DGB) günümüze kadar süren varlığı boyunca sert iniş ve çıkışlar yaşadığı bilinen bir gerçek ve çoğu kripto analistin fikrine göre beklenmeyen bir etken tarafından sarsılmadığı ve zorlu bir yola girmediği sürece ürün fiyatında yükseliş yaşayarak güçlü bir konuma yerleşebilir. 2021 yılından itibaren geçen her sene için ürün fiyatındaki beklenen artış 0.03 ile 0.04 civarlarında seyredeceği tahmin edilmekte.

Daha fazla kripto para hakkında haber ve analiz almak için buraya tıklayabilirsiniz.