• BITCOIN/TL
  404475,198
  % -5,87
 • ETHEREUM/TL
  31888
  % -7,92
 • RIPPLE/TL
  12.26
  % 2,93
 • BITCOIN CASH/TL
  10147.4,519
  % -9,50
 • LITECOIN/TL
  2557.82
  % -8,06
 • COSMOS/TL
  223.01
  % 6,49
 • CARDANO/TL
  18.68
  % 16,64
 • TETHER/TL
  8.41
  % 0,02

Decred(DCR) Coin Nedir?

Decred(DCR) Coin Nedir?

Kripto paralar gittikçe yaygınlaştı ve bunun sonucunda yeni kripto paralar çıkmaya başladı. Kullanıcı sayısı ne kadar artarsa ona oranla da kripto paralar yer yüzüne çıkmaya başladı. Fakat bu kripto paraların herkes ne için ortaya çıktığını hatta ne olduğu bilmeden yatırım yapmaya başladılar. Ama yatırım yapılacak coin kesinlikle araştırmalıdır. Bunların arasında olan Decred(DCR) Coin Nedir? buna biraz bakalım.

Decred(DCR) Coin Nedir?

Decred(DCR) Coin Nedir?

 Finansal piyasaların zaman içerisinde daha teknolojik bir hale gelmesi ile birlikte paranın mülkiyeti ve hareketleri bankalar aracığı ile elektronik ortama aktarılmıştır. Gelişen teknoloji sayesinde hayatımızda yer alan günlük ödemeler ve para transferleri dijital ortamda hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kripto para birimleri de bu teknolojik gelişmelerin sağladığı katma değerlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. 2008 yılında Bitcoin’in küresel anlamda kabul görmesiyle birlikte sayısı binleri bulan kripto para birimi ortaya çıkmıştır. Bu kripto para birimleri arasında yenilikçi ve farklı olan Decred’i ele alalım. Decret Coin güncel fiyatı öğrenmek için buraya tıklayınız.

Decred, Bitcoin’den farklı olarak 21 milyon toplam arz ve çeşitli tasarım unsurlarını benimser. Decred, Proof of Work ve Proof of Stake içeren karma bir blok zinciridir. Blok süresi 5 dakikadır ve zorluğu her 12 saatte bir yeniden ayarlanır. Blok ödülü 21 günde bir %1 azalır. Decred sahipleri DCR varlıklarını paketlenmiş stake edilmiş DCR’yi temsil eden biletler halinde paketler. Bu biletler, kullanıcıların yönetişime katılmanın yanı sıra blokların doğrulanmasına ve stake ödüllerinin bir kısmını kazanmalarına da izin verir. Aynı zamanda Decred, bilet sahiplerinin proje hazinesinin yönetimine katılabilecekleri bir teklif sistemi olan Politeia’ya sahiptir.  

 

Decred’i önemli yapan iki şey; 


Birinci olarak Decred, madencilerin ve kullanıcıların aynı miktarda etkiye sahip olmalarını sağlar. Bu bitcoin’de olamayan ama Decred’in sunduğu bir yeniliktir.

İkinci olarak ise Decred, topluluk üyelerini sistemi daha iyi hale getirmeye teşvik eder.

Altcoinlere Avantajlı Yatırım Yapmak

Kripto paralar çok yaygınlaştı ve yatırımcılar da aynı şekilde. Yatırımcılar yatırım yaparken bir şeyler farketmeye başladılar. Farkettikleri şey ise yüksek komisyon ve ciddi derecede fiyat farkları. Kripto para şirketleri bu tür kazançlar elde etmeye başladılar yatırımcılardan. Ama sadece kripto şirketleri üzerinden değil aracı kurumlarda da çok düşük komisyonlu şekilde yatırımlar yapılıyor. Hem düşük komisyon hem de sizlere destek veriyorlar. Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.