• BITCOIN/TL
  1950383,504
  % 0,97
 • ETHEREUM/TL
  107918
  % 1,64
 • RIPPLE/TL
  19.2
  % 3,35
 • BITCOIN CASH/TL
  11502.87,456
  % 20,19
 • LITECOIN/TL
  2747.65
  % 5,39
 • COSMOS HUB/TL
  367.7
  % 3,34
 • CARDANO/TL
  23.41
  % 11,10
 • TETHER/TL
  31.38
  % -0,11

Bugünün Önemli Kripto Para Haberleri

Bugünün Önemli Kripto Para Haberleri

Web sitemizde günlük olarak paylaştığımız Bugünün Önemli Kripto Para Haberlerinde bu gelişmeler yaşandı. Daha fazla haberler ve kripto paralar hakkında bilgi almak için web sitemizde gezinmeye devam edebilirsiniz.

 

PayPal’a Bağlı Olan Venmo Kripto Hizmeti Sunuyor

PayPal’a bağlı olan Venmo, kullanıcılara bugünden itibaren  kripto para alım hizmeti  sağlayacağını duyurdu. Venmo’ya kripto para hizmeti getireceğinin duyurusunu geçtiğimiz yıl yapan PayPal, işlemlerin bugün itibarıyla başlıyor olmasını açıklarken minimum işlem tutarının da 1 dolar olacağını belirtti.

Yilham Bitcoin Hashrate’inin Düşüşünü Açıkladı

Asya’da bir madencilik ve cüzdan şirketinin iş geliştirme Başkan Yardımcısı Yilham, Çin’in Sichuan eyaletinde meydana gelen durumun ülkenin BTC madencilik sistemlerinin %80’ini etkisiz bıraktığını ifade etti. Sichuan’da yoğunlaşan madencilik faaliyetleri nedeniyle ise Bitcoin’in hash oranında %20 ile %25 arasında düşüş kaydedildiğini açıkladı.

Facebook’un Diem’i Pilot Çalışmalara Başlayacak

Facebook destekli Diem, 2021’de ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olarak pilot çalışmaları başlatmayı hedefliyor. Eskiden Libra adıyla bilinen proje, şu anda ödeme lisansını güvence altına almak için İsviçre mali düzenleyiciler ile görüşmelerini sürdürüyor.

JP Morgan Kripto Para Uzmanlarını Arıyor

ABD’nin en büyük bankalarından biri olan JPMorgan’ın bir işe alım sitesindeki güncel ilanı dikkat çekti. Blok zinciri yazılım mühendisleri için açılan ilana göre JPMorgan, sağlam blok zincir tabanlı çözümler ve protokoller geliştirmek istiyor.

TBMM’den Kripto Para Raporu

TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığının kripto paralarla ilgili olarak kapsamlı bir rapor yayımladığı ortaya çıktı. 16 Nisan 2021 tarihinde hazırlanan ‘’Dijital, Sanal ve Kripto Para Sistemleri’’ başlıklı raporda Bitcoin’in zamanla geleneksel ödeme araçlarının yerini alabileceği  ve Türkiye’nin Bitcoin pazarından gelir elde edebileceği ifade edildi.

WeWork Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek

Ofisler ve şirketler için çalışma alanları yaratan dünyaca ünlü şirket WeWork, yaptığı açıklamada kripto para ödemelerini kabul edeceğini açıkladı. Yenilikçi teknolojilere açık olduğunu belirten şirket ödeme olarak alınan Bitcoinleri bilançosunda tutacağını ifade etti.

 

Bugünün Önemli Kripto Para Haberleri hakkında daha fazla bilgi, haber ve destek almak için buraya tıklayabilirsiniz.