• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin toparlanacak mı sorusunu Cyripto CEO’su cevapladı

Bitcoin toparlanacak mı sorusunu Cyripto CEO’su cevapladı

Çin’in kripto para konusunda yaptığı hamleler Bitcoin toparlanacak mı sorusunu ortaya çıkardı. Sonuçta uzmanların yaptığı açıklamalar umutvar olmadı. Bitcoin toparlanacak mı sorusunu Cyripto CEO’su cevapladı . İşte konunun detayları…

 

 

Compute North CEO’su Dave Perrill yaptığı bir açıklamada Bitcoin hash oranının düzelmesinin zor olacağını söyledi. Perrill, Çin’in 2022’ye kadar kripto para madenciliği operasyonlarını kapatmayı planlamasının buna sebep olacağı görüşünde:

 

“Önümüzdeki yılın 2. ya da 3. çeyreğine kadar hash oranının en yüksek seviyeye geri döndüğünü görmeyebiliriz. Tabii ki bu benim öngörüm.”

 

Ancak firma yetkilisi en azından kendileri için madencilik operasyonlarının artacağı görüşünde. Compute North, müşterileri için madencilik ekipmanlarına ev sahipliği yapan bir firma. Firma gelecek yıl kapasitesini 1,2 gigawatt seviyesine çıkarmayı planlıyor.

Konu ile ilgili araştırma verileri de Bitcoin’in hash oranının en son Mayıs’ta zirveye ulaştığını gösteriyor. Buna göre 13 Mayıs’ta Bitcoin hash oranı saniyede 180,66 milyon THps seviyesine yükseldi. Bununla birlikte, Çin’in madencilik operasyonları üzerindeki baskıları Haziran’da yükseldi. Gün geçtikçe ülkedeki daha fazla bölgede kısıtlamalar gerçekleşiyor. Yaşanan düşüş sonucunda ülkedeki hash oranı 84,79 milyon THps’de stabilize olana kadar düştü. Şimdi ise oran bir nebze olsun yeniden yükselişe geçti.

 

 

Çin’de madenciliğin azalması “Bitcoin toparlanacak mı?” sorusunun cevabında önemli bir yer tutuyor

 

Baskı sebebiyle Çinli madencilik operasyonları ekipmanlarını satmaya devam ediyor. Bununla birlikte bazı işletmeler de operasyonlarını farklı ülkelere taşıyor. Bu durumun hash oranının tekrar yükselmesine sebebiyet vermesi kuvvetle muhtemel. Madenciliğin azalması gelirlerin artışına sebep olacak ve madencilik operasyonları zamanla tekrar artacak.

Ayrıca yüksek enerji tüketimi sebebiyle çevreci olmamakla suçlanan para birimi buna karşı çalışmaları tetikliyor. Buna göre yeniden tasarlanan hidroelektrik santralleri, volkanik enerji ve diğer temiz enerji kaynakları bitcoin operasyonlarına yön verecektir. Ancak Perrill, firması gibi büyük ölçekli operasyonları uyarıyor. Yüksek miktarda enerji tüketen operasyonların tamamen temiz enerjiye geçmesinin büyük zorluk çıkaracağını söylüyor.

Bitcoin’in 180.66 milyon THps hash oranına ulaşması on yıldan fazla sürdü. Ne var ki hash oranının bu zirvenin %50’sinden daha azına düşmesi bir aydan az sürdü. Şimdi bu yükselişin tekrarlanmasının bir yılı bulacağı tahminleri var.

 

Bitcoin toparlanacak mı sorusuna Cyripto CEO’su cevapladı – Bitcoin ne olur? – BTC haberleri