• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin neden altcoinleri etkiliyor?

Bitcoin neden altcoinleri etkiliyor?

Herkesin merak ettiği konulardan biri olan Bitcoin’in altcoinlere olan etkileri. Çoğu yatırımcı yatırımları olduğu halde hala sebeplerinin farkında değil. Bitcoin neden altcoinleri etkiliyor? İşte detaylar…

 

Bitcoin neden altcoinleri etkiliyor?

Bitcoin neden altcoinleri etkiliyor?

 

Kripto para endüstrisi binlerce kripto parayla dolu. Bitcoin neredeyse her zaman öndedir. Şu anda 3.000’den fazla altcoin veya bitcoin olmayan kripto para birimi var. Genel olarak konuşursak, altcoinlerin fiyatı Bitcoin fiyatını takip eder. Bunun nedeni, altcoin alıcılarının, Bitcoin’i kendi seçtikleri altcoin ile değiştirmek için genellikle doğru para birimiyle satın almalarıdır.

2009 yılında Bitcoin’in getirdiği kripto para birimi endüstrisinin doğuşundan bu yana, ünlü kripto para varlıkları ilk kez pizza satın almak için kullanıldı. Şimdi dünyanın en büyük altıncı para birimi haline geldi. Bununla birlikte, Bitcoin tüm kripto para birimlerini kapsamaz; kripto para birimi endüstrisinin ilk on yılında, mevcut kripto para birimlerinin sayısı katlanarak arttı. CoinmarketCap’te. Bitcoin’e ek olarak, şu anda 3.400’den fazla altcoin ve kripto para birimi var. Ancak çoğu durumda altcoinlerin fiyatı Bitcoin fiyatıyla yakından ilişkilidir ve onu yakından takip eder.

 

Bitcoin güncel fiyatı için buraya tıklayınız.

 

 

Bitcoin’in diğer kripto paralarda ki hakimiyeti

 

Bitcoin neden altcoinleri etkiliyor?

 

Altcoinlerin Bitcoin’den sonra yükselişinin temel nedeni, altcoinlerin fiyatının genellikle Bitcoin ile ölçülmesidir. Önde gelen kripto varlığı 3.400’den fazla rakip tarafından kuşatılmış olabilir, ancak yine de tüm kripto para piyasasının yarısından fazlasına sahip.

Tüm kripto para borsasının bu hakimiyeti, Bitcoin’e büyük etki ve kontrol sağlıyor. Bu nedenle altcoinlerin değeri genellikle Bitcoin fiyatı ile ölçülür, bu nedenle Bitcoin düşerse altcoinlerin fiyatı düşebilir ve tam tersi Bitcoin yükselirse altcoinlerin fiyatı yükselebilir.

Wyre CEO’su Michael Dunworth, etkili transfer yöntemleri oluşturmak için blok zinciri teknolojisini kullanan bir şirkettir ve şu sonuca varmıştır: “Genellikle bir lideriniz vardır ve herkes lideri takip eder çünkü hepsi birbirine bağlıdır.”

Bazen Bitcoin’in değeri düşer ve altcoinlerin değeri artar. Bunun temel nedenlerinden biri, yatırımcıların Bitcoin yatırımlarından para çekmeleri ve gelecek vadeden altcoinlere yönelmeleridir.

Bununla birlikte, tam tersine, Bitcoin’in kendisi bir boğa piyasası yaşarsa, yatırımcılar yolculuklarının keyfini çıkarmak için önde gelen kripto para birimine geri döneceklerdir. Bu nedenle Bitcoin, kripto para piyasasının temel para birimidir. Altcoinlerin büyük çoğunluğu onunla hareket ediyor.

Altcoin analizleri için buraya tıklayınız.