• BITCOIN/TL
  1099815,703
  % 0,37
 • ETHEREUM/TL
  60472
  % 2,88
 • RIPPLE/TL
  17.66
  % 0,47
 • BITCOIN CASH/TL
  6446.64,467
  % -0,01
 • LITECOIN/TL
  2025.57
  % 0,26
 • COSMOS HUB/TL
  270.05
  % 0,98
 • CARDANO/TL
  10.99
  % 0,03
 • TETHER/TL
  28.95
  % -0,03

Bitcoin Nasıl Gönderilir ?

Bitcoin Nasıl Gönderilir ?

Hesabınızda bulunan Bitcoin bakiyenizi başka bir Bitcoin cüzdanına gönderme işlemini çeşitli platformlarda ile aynı gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bitcoin bakiyenizi başka bir Bitcoin cüzdanına gönderme işlemini bu platformlarda “Para Yatırma/Çekme” menüsünde bulunan “Bitcoin Çek” sayfasından yapabilirsiniz. Bu BTC Çekme (Bitcoin Gönderme) sayfasına gelince yapmanız gerekenler aşama aşama aşağıdaki gibidir.

Bitcoin Nasıl Gönderilir

Bitcoin Nasıl Gönderilir

1. Yeni bir Bitcoin adresi ekleme

Bitcoin Nasıl Gönderilir konumuzda ilk olarak Bitcoin göndereceğiniz adresi hesabınıza eklemeniz gerekmektedir. “Yeni Bir BTC Adresi Ekle” butonuna basalım. Açılan ekranda “Hesap Adı” kısmına istediğinizi yazabilirsiniz, BTC Adresi alanına para göndermek istediğiniz adresi giriyoruz. Sonrasında “Hesap Ekle” butonuna basarak hesabı kayıt ediyoruz.

2. Gönderilecek Bitcoin tutarını belirleme ve gönderme

“Ne kadar Bitcoin çekmek istiyorsunuz?” Bitcoin Nasıl Gönderilir konusunda sizlere her şekilde yardımcıcı olacağım. Bitcoin formunda ne kadar Bitcoin göndermek istediğimizi belirtiyoruz, eğer “+” butonuna basarsak hesabımızdaki gönderebileceğimiz tüm Bitcoin miktarı form alanına yansıyacaktır. Göndermek istediğimiz BTC adresini seçiyoruz ve “Bitcoin Çek” butonuna basıyoruz. “Bitcoin Çek” butonuna bastığımızda bize 2FA şifremizi soracaktır bunu girip işlemi onaylıyoruz.

3. Gönderim işlemini onaylama

Bitcoin göndermek için gerekli tüm işlemleri gerçekleştirdik fakat son bir kontrol ve güvenlik amacıyla kayıtlı email adresinize bir email onayı gelecektir. Email’de hangi BTC adresine ne kadar BTC göndereceğinizi göreceksiniz “Onay” butonuna tıkladığınızda işleminiz hemen devreye girecektir.

Bitcoin Çekme İşlemi Öncesinde Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Bitcoin çekme işlemine başlamadan “İleri Seviye Üyelik” ve Google Authenticator iki aşamalı doğrulamasını aktif etmeniz gerekmektedir.

 

Google Authenticator İki Aşamalı Doğrulama Nasıl Aktif Edilir?

Bitcoin gönderme işleminin güvenliğinin sağlanması amacıyla iki aşamalı doğrulama için Google Authenticator uygulamasını aktif etmeniz gerekmektedir. Google Authenticator aktifleştirme işleminin Bitlo.com sitesinde adınızın yazılı menüde “Güvenlik Ayarları” panelinden yapabilirsiniz. Google Authenticator aktifleştirme işlemi hakkında detaylı bilgiler için destek sayfamızda bulunan linklere göz atabilirsiniz.

 

“İleri Seviye Üyelik” işlemi ve Google Authenticator iki aşamalı güvenlik uygulamasının aktifleştirme işlemini tamamladıktan sonra “ Para Yatırm/Çekme” menüsünde bulunan “Bitcoin Çek” panelinden gerçekleştirebilirsiniz. Panelde yer alan Cüzdan Adresi kısmına, Bitcoin göndermek istediğiniz cüzdan adresini ekleyiniz. Çekmek İstediğiniz Tutar (BTC) kısmına, çekeceğiniz Bitcoin miktarını girdikten sonra “Bitcoin Çek” butonuna tıklayınız. Eğer bakiyenizin tamamını çekmek istiyorsanız ( + ) simgesine basabilirsiniz.

“Bitcoin Çek” butonuna basmadan önce Google Authenticator doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Sonra ise e-posta adresinize bir onay e-postası iletilecektir. Gelen maildeki bağlantıyı kullanarak işlemi onaylamanız gerekmektedir. E-posta onayı yapılmayan çekim talepleri işleme alınmamaktadır.

E-posta tarafınıza ulaşmadıysa aynı sayfada yer alan bağlantıyı kullanarak tekrar onay e-postası gönderilmesini sağlayabilirsiniz.