• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin Nasıl Alınır

BİTCOİN NASIL ALINIR ?

Bitcoin Nasıl Alınır konusuna değinelim. İlk çıkan kripto para olan Bitcoin son zamanlarda herkesin dilinde. Bu aralar daha çok popüler olan Bitcoin hakkında daha öğrenmemiz gereken bir çok konu mevcut.

Bitcoin sahibi olmanın iki yolu vardır: platform üzerinden gerçek para birimleri karşılığı satın almak veya kriptografik şifreleri çözerek blok üretimi (madencilik) sonucu ödül olarak almak.

Bitcoin alım satımı çeşitli platformlar üzerinden gerçekleştirilir. Fiyatı piyasadaki arz-talep ilişkisine bağlı olarak oluşur. 0.00000001 gibi küçük parçalarına ayrılabilir, dolayısıyla yüz milyonda bire kadar küçük parçalar alınıp satılabilir. Bitcoin alım ve satımı için sanal bir cüzdana, yani Bitcoin adresine sahip olunması gerekiyor.

Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin nasıl kullanılır?

Bitcoin satın almak veya kullanmak için sanal cüzdan oluşturulması gerekiyor. Bu cüzdanların adresleri sayesinde kripto para takası yapabilir, alışveriş yapabilirsiniz. Bitcoin transfer işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blockchain’e, yani zincire dahil olur. Bu sayede aynı Bitcoin’in birden fazla kullanılmasının önüne geçilmiş olur.

Bitcoin nasıl nakite çevrilir?

Kripto paraları nakit olarak kullanmak için borsalar üzerinden satış işlemi yapılabilir. Aynı şekide Bitcoin’ler de borsa üzerinden satılarak karşılık reel para tutarı EFT veya havale ile kişilere gönderilir. Bitcoin hesaplaması yapmak için de buraya tıklayarak kripto para hesaplamasına ulaşabilirsiniz.

Bitcoin Madenciliği Nedir

Bitcoin madenciliği, Bitcoin’in üretim sürecidir. Finansal transferler sağlayan, finansal işlemleri onaylayan ve yeni Bitcoin üretimine imkan veren bir yapıdır.Bitcoin Madencilik (BTC Madencilik), Blockchain (Block Chain) teknolojisi ile çalışır. Zincirdeki full node’lar sayesinde Bitcoin’in oluşumundan bu yana yapılan tüm işlemler kayıt altına alınmış ve madenci node’ların hemen çözmeye çalıştığı problemler gerçekleşmiş, böylelikle Bitcoin’in üretim süreci gerçekleştirilmiş olur. Bitcoin madencilerinde çalışan kişilere madenci denir.
Bitcoin (BTC) madenciliğini modern altın keşifleriyle karşılaştırabiliriz. Ne kadar çok katkıda bulunursanız, o kadar çok Bitcoin kazanırsınız, yani ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok kazanırsınız. Daha güçlü bilgisayarlara ve daha güçlü donanıma sahip olanlar daha fazla kazanabilir. Bitcoin’in ilk günlerinde bilgisayar işlemcileri ve ekran kartları ile Bitcoin üretmek mümkündü ama artık imkansız. Bu amaçla, bir ASIC Miner’a (uygulamaya özel entegre devre; uygulamaya özel entegre devre) sahip olmanız gerekir. Cihazın tek amacı bitcoin üretmektir ve bilgisayarın USB kısmı üzerinden bağlanır. Bu sayede Bitcoin madenciliği veya Bitcoin madenciliği olarak da bilinen evdeki kendi bilgisayarınızdan Bitcoin üretebilirsiniz.