• BITCOIN/TL
  723360,732
  % 0,11
 • ETHEREUM/TL
  43220
  % 0,21
 • RIPPLE/TL
  13.89
  % 1,12
 • BITCOIN CASH/TL
  5613.07,525
  % -0,14
 • LITECOIN/TL
  1748.09
  % -0,46
 • COSMOS HUB/TL
  194.49
  % -2,37
 • CARDANO/TL
  6.62
  % -1,72
 • TETHER/TL
  27.17
  % 0,20

Bitcoin Hesaplama

Bitcoin Hesaplama

BİTCOİN HESAPLAMAMA NASIL YAPILIR

Bitcoin ile ödeme yapmak isteyen kullanıcıların yaşadığı en büyük problemlerden birisi, sürekli değişen Bitcoin fiyatı ile Türk Lirası değerinin hesaplanması oluyor. Çeşitli platformlarda bulunan Bitcoin / Türk Lirası hesaplama aracı ile Bitcoin’in, Türk Lirası karşısındaki güncel değerinden Türk Lirası bakiyenizin güncel Bitcoin karşılığını hesaplayabilirsiniz.

Bitcoin / Türk Lirası hesaplama aracı ile, bakiyenizde bulunan Türk Lirası değerinin kaç Bitcoin’e karşılık geldiğini öğrenmeniz için kolay kullanım sağlayan bir yöntemdir. Bitcoin / Türk Lirası hesap aracı ile güncel Bitcoin fiyatının Türk Lirası karşılığındaki güncel değerini hesaplayabilirsiniz. Bitcoin ile ürün karşılığı ödeme alan sitelerde, almış olduğunuz ürünün Türk Lirası karşılığını hesaplayabilirsiniz.

Bitcoin / Türk Lirası hesaplayıcı aracı şu şekilde çalışmaktadır.:

Bitcoin Fiyatı Hesaplayıcı Kullanım Tarifi

Bitcoin / Türk Lirası hesaplama aracı bu platformlarda bulunan güncel Bitcoin fiyatı ile hesaplanmaktadır. Güncel Bitcoin değeri platform içerisinde yapılan son işlemin değerini baz almaktadır. Yapacağınız hesaplamalar satış tahtasına bağlı olmaktadır. Bitcoin / Türk Lirası hesaplama aracının vereceği değerler yaklaşık olmakla beraber değişiklik gösterebilir.

Bitcoin Hesaplama

Bitcoin Hesaplama Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Bitcoin fiyatı, genel olarak arz ve talep dengesi doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Bitcoin, kullanıcılarının oluşturduğu bir ekosistemdir ve güncel değeri kullanıcılarının arz ve talep dengesine göre değişmektedir. Reel para (Dolar, Euro, Türk Lirası vb.) değerlerinde olduğu gibi herhangi bir merkez bankasına veya düzenleyici bir sisteme bağlı değildir.

Bitcoin, kullanım alanı olarak, fiyatlarında ki değişimden dolayı platformlarda Kripto Para Değişim Borsalarında alış/satış işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. Alış / satış işlemleri dışında Bitcoin, 2017 yılındaki ani fiyat artışı nedeniyle bir çok kullanıcı tarafından bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Bitcoin bakiyelerini ‘Bitcoin Cüzdanlarında’ (İlgili içeriğimize göz atabilirsiniz) [btc cüzdan yazımızın linki gelecek] muhafaza etmektedirler.

Bitcoin her ne kadar fiziki karşılığı olmasa da bir para birimidir ve ödeme aracı olarak da kullanılmaktadır. Dünya’nın bir çok yerinde Bitcoin ile ödeme alan şirketler bulunmaktadır. Uluslararası ticaretlerde, Bitcoin ile ödeme yapmanın daha hızlı, güvenilir ve ucuz olması Bitcoin’i ödeme aracı olarak reel para (Dolar, Euro, Türk Lirası vb.) birimlerine göre daha cazip bir hale getirmektedir