• BITCOIN/TL
  404623,500
  % -5,91
 • ETHEREUM/TL
  31956
  % -8,27
 • RIPPLE/TL
  12.3
  % 2,80
 • BITCOIN CASH/TL
  10231.07,177
  % -9,05
 • LITECOIN/TL
  2567.72
  % -8,06
 • COSMOS/TL
  223.91
  % 5,92
 • CARDANO/TL
  18.99
  % 18,08
 • TETHER/TL
  8.46
  % 0,36

Audius Coin

Audius Coin

Zaman geçtikte kripto paralara ilgi daha çok artmaya devam ediyor. Bu ilgiye paralel olarak yeni kripto paralar da ortaya çıkıyor. Yatırımcılar artık bitcoinden değil de altcoinleri araştırmaya ve onlara yatırım yapmaya başladılar. Altcoinlere ilgi atınca araştırılmaya başladı peki bunlar arasında olan Audius Coin Nedir ?

Audius Coin

Audius Coin

 

Audius Coin Nedir ?

Audius, sanatçılara daha iyi bir olanak sunarak Spotify ve Apple Music’i almak isteyen Ethereum tabanlı bir geçiş uygulaması olmakla birlikte birçok blok zinciri projesi benzerinde Audius da hem bir şirket hem de token sahipleri tarafından kontrol edilir.

Başta Audius kullanan sanatçılar olmak üzere 10.000 süper kullanıcıya 50 milyon AUDIO tokeni verdi ve aynı zamanda çok sayıda parça çalan ve çok fazla geri bildirim sunan bazı dinleyicilere de verdi. Sanatçılar ve hayranlar, içerik yayınlamak için farklı uygulamaları kullanır. Kullanıcılar ağın kullanılabilirliğine ufak da olsa katkıda bulunuyor. Çevrimiçi aktif olduklarında, ağ, diğer kullanıcıları, aynı dosyaya erişmek isteyen bir diğer kullanıcılar içinde geçici olarak depolayabilecekler içerik kopyalarına yönlendirilebilir. Örneğin (BitTorrent’in yıllardır yaptığı gibi) diyebiliriz. Audius, yönetişim, güvenlik ve kilit açma özellikleri için yalnızca AUDIO belirtecini kullanıyor.

Bir Medium gönderisine göre Audius, oluşum aşamasında %41’i kurucular ve proje için ve %36’sı yatırımcılar için belirlenmiş 1 milyar AUDIO jetonu yarattı. Bunun gibi tüm uygulamaların sorunu, ağ efektlerini elde etmek için çok sayıda kullanıcıya ihtiyaç duymalarından geçer. Yani bu durumda Audius‘un sadece daha fazla insana ihtiyacı var. Bu karşılığında daha fazla kullanıcı ve daha fazla sanatçı çekecektir. Her zaman en zor kısım budur. Bu kadar erken, Audius’un kripto kullanması onu özellikle daha çekici hale getirecek gibi görünmüyor. Güncel fiyatı görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Audius Coin’e Yatırım Yapmak 

Audius Coin Nedir Ne İşe Yarar ? Bundan biraz bahsettik ama bu altcoinlere nasıl yatırım yapılır biraz da bunun hakkında konuşalım. Kripto paralara yatırım yapmak için bir çok seçenek mevcut ve yeni yeni şirketler çıkıyor ama piyasaya tutulamayıp yatırımcıların parasıyla beraber şirkette eriyor. Çünkü kripto para şirketlerinin lisansları genelde bulunmadığından yatırımcılar hakkını savunacağı bir mecrada bulamıyor. Kripto para yatırımları sadece kripto para şirketleri değil de aracı kurumlar aracılığıyla da değerlendirilebiliyor ve bir çok konuda avantajlı olabiliyor. Mesela her işlem başına yüksek komisyon verilmiyor bu zaten en iyisi. Basit arayüz, Türkçe destek, Analiz desteği gibi imkanlar sağlanabiliyor. Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.