• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

AMP Token nedir? AMP Token yükselir mi?

AMP Token nedir? AMP Token yükselir mi?

Amazon geçen hafta iş ilanı duyurdu. Bununla beraber kripto paralar da hareketlendi. Ancak öyle bir altcoin var ki en çok bu altcoin yatırımcıların yüzünü güldürdü.

 

Amazon etkisiyle bu altcoin fiyatında pump yaşanıyor

 

Adının açıklanmasını istemeyen bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre Amazon yöneticileri, Amazon’un 2021’in sonunda Bitcoin ve kripto para ödemelerini kabul etmeye başlayacağını belirtti. Aynı kaynağa göre Amazon, 2022’de kendi kripto para birimini çıkaracak.

Amazon haberlerinden ve bir dizi açılıştan sonra düşüş trendi Bitcoin ve kripto para piyasalarında iğneler ortaya çıktı. Bitcoin gün boyunca 40.000 doları test etti. Yazının yazıldığı sırada fiyatlar 37K-38K$ aralığında işlem görüyor. Ancak, o zamanlar en karlı kripto para birimi AMP idi.

Amazon’un AMP ile iş birliği yaptığına dair söylentiler, AMP’nin gün içinde %50’ye varan oranlarda pompalanmasına neden oldu. Amazon henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da söylentiler %50 artışa neden oldu. Algorand da benzer bir talepte bulundu.

Oldukça yeni bir proje olan AMP, gün içerisinde 10 cent’i gördü. Yazının kaleme alındığı saatte ise 6-7 cent aralığında işlem görüyor.

 

AMP Token nedir? AMP Token yükselir mi?

 

CoinMarketCap’te 33’üncü sırada işlem gören AMP’nin toplam piyasa değeri 2.88 milyar dolar değerinde. AMP tüm zamanların rekorunu 16 Haziran’da 12 cent ile gördü. Bugün ise ATH değerine oldukça yaklaştı.

AMP blockchain üzerinden güvenli ve hızlı biçimde veri ve fon transferi gerçekleştiriyor. Geleneksel ödemeler sistemine blockchain tabanlı alternatif bir yöntem sunuyor. Akıllı sözleşmeler sayesinde belli bir teminat karşısında fon transferi gerçekleştirildiği için finansal riskler büyük ölçüde minimize ediliyor. AMP’nin teminat karşılığı ödeme sistemi, online ticarette önemli bir boşluğu doldurabilir.

 

AMP Token nedir?- AMP Token yükselir mi? – AMP Token alınmalı mı?

Daha fazla haber ve analiz için buraya tıklayabilirsiniz.